Drukowanie 3D, Skanowanie 3D, Projektowanie 3D
Wycena

Automatyczna wycena

Prosimy o dokładne sprawdzenie wymiarów i jednostek modeli oraz przesłanie plików w popularnych formatach takich jak np.: .STL .OBJ .STP .STEP .IGES

Dodatkowe informacje

Tabelę materiałów dostępnych dla każdej technologii wraz z ich danymi technicznymi można znaleźć w zakładce materiały.

Dlaczego warto skorzystać z automatycznej wyceny?
System pozawala na uzyskanie natychmiastowej odpowiedzi 24/7 i jest zazwyczaj tańszy niż w przypadku ręcznej wyceny mailowej, którą zalecamy jedynie w przypadku zamówień o dużym wolumenie lub gabarycie oraz nietypowych materiałach. Jest przejrzysty, intuicyjny i po założeniu konta posiadacz ma dostęp do historii wszystkich swoich zamówień oraz w przypadku stałej współpracy może otrzymać dodatkowy rabat przypisany do konta a także możliwość zamawiania z odroczonym terminem płatności. Nie rozsyłamy spamu, jedynie wiadomości związane z konkretnym zamówieniem.

Co oznaczają te wszystkie wartości?

Im mniejsza warstwa, tym wydruk jest dokładniejszy (w osi Z) i gładszy, ale i droższy ze względu na dłuższy czas pracy drukarki. Optymalne wartości wynoszą 0,2 mm dla małych obiektów oraz 0,3 mm dla dużych.

Istnieje jednak różnica jakości dla różnych technologii względem tej samej wysokości warstwy. Dla przykładu, wydruk na warstwie 0.1 mm będzie znacznie lepiej wyglądał w technologii SLA niż w przypadku FDM, natomiast w SLS będzie gdzieś pomiędzy.  

Wypełnienie, w zależności od potrzeb wytrzymałości może wynosić pomiędzy 0 % a 100 % (tylko w technologii FDM). 0 % oznacza, że obiekt jest całkowicie pusty w środku i posiada tylko ścianki zewnętrzne, 100 % jest to całkowite wypełnienie bryły. Im większe wypełnienie, tym model jest cięższy i bardziej wytrzymały, ale jego cena rośnie ze względu na wydłużony czas druku oraz większą ilość potrzebnego materiału. Optymalny zakres wypełnienia wynosi:

  • 0 – 20% mała/standardowa wytrzymałość (zalecane)
  • 30 – 40% zwiększona wytrzymałość
  • 50 – 100% bardzo duża/maksymalna dla danego materiału wytrzymałość

Dla technologii SLS oraz SLA wypełnienie wynosi zawsze 100% powierzchni warstwy, chyba że klient wyraża zgodę na wykonanie modelu pustego w środku wraz z otworami umożliwiającymi wydostanie się żywicy/proszku na zewnątrz modelu co pozwala zaoszczędzić nawet do 60% ceny. W takim przypadku prosimy o wysłanie pliku do ręcznej wyceny.

Cena jest silnie zależna od właściwości modelu oraz parametrów wydruku, którymi można dowolnie manipulować (tylko FDM) w celu zredukowania kosztów (nawet do 50%) lub polepszenia jakości. Ponadto za dodatkową opłatą (zazwyczaj ok. 5-20% wartości zamówienia) oferujemy dodatkową obróbkę modeli po wydrukowaniu (wygładzanie, szpachlowanie, szlifowanie, klejenie, malowanie, lakierowanie, nawiercanie otworów, kąpiel w komorach acetonowych itp.). Oferujemy również projektowanie modeli od podstaw wraz z dokumentacją techniczną. Koszt wysyłki kurierem wynosi 19,50 zł brutto, paczkomatem InPost 13,90 zł brutto, wystawiamy faktury VAT.

Niezaimpregnowane wydruki (szczególnie te wykonane w technologii SLA) należy przechowywać w suchym miejscu z dala od wilgoci oraz promieniowania UV. W przypadku braku wyboru konkretnego koloru, wydruki wysyłamy w losowo przez nas wybranym.