A005 C001 0127GN
Czym jest Druk 3D?

Drukowanie 3D z 3Dream Warszawa

Druk 3D jest nowoczesną technologią, która w szybki i łatwy sposób pozwala na zamianę komputerowych projektów na fizyczne przedmioty.

Jest to technologia przyrostowa i w przeciwieństwie do metod ubytkowych daje ogromne możliwości tworzenia skomplikowanych kształtów i pozwala ograniczyć zużycie materiału do minimum.

Specjalizujemy się w technologiach FDM, SLS oraz SLA i dobieramy je odpowiednio do Państwa potrzeb i oczekiwań. Przed każdym zleceniem szczegółowo konsultujemy się z klientem i doradzamy mu zarówno w doborze technologii jak i odpowiedniego materiału.

Gorąco zachęcamy również osoby z Warszawy lub okolic do odwiedzenia naszego stacjonarnego biura w Łomiankach przy ul. Warszawskiej 63, gdzie w miłej atmosferze możemy skonsultować odpowiednio projekt, przedstawić przykładowe wydruki oraz zaproponować dostępne materiały. Nie ograniczamy się do jednego materiału czy technologii. Posiadamy podstawową aczkolwiek szeroką gamę kolorów materiałowych.

W czym się specjalizujemy?

W czym się specjalizujemy?

Oprócz samego druku 3D oferujemy również szereg kompleksowych działań postprocessingowych takich jak wygładzanie, szlifowanie, nawiercanie, malowanie (na życzenie w palecie kolorów RAL) i klejenie aby Państwa model jak najbardziej satysfakcjonował. Dokonujemy szczegółowej dokumentacji technicznej projektów wraz z możliwością prostych symulacji wytrzymałościowych czy też wykonaniem renderów 3D lub animacji modeli.

Dobieramy parametry wydruku tak aby najlepiej zoptymalizować koszt oraz jakość wydruków indywidualnie pod każdego klienta.Przykładowe zastosowania Druku 3D

  • Personalizacja
    możliwość dostosowania każdego przedmiotu pod indywidualne wymagania i potrzeby klienta np. naniesienie logo firmy na wybrany przedmiot
  • Szybkie prototypowanie
    możliwość szybkiego wytworzenia modelu, na podstawie którego można przetestować projekt i wykryć ewentualne błędy przed przystąpieniem do produkcji masowej
  • Inżynieria odwrotna
    odtworzenie gotowego już produktu w celu wykonania jego tańszego lub ulepszonego zamiennika bądź wykonania części niebędącej już w produkcji lub trudno dostępnej na rynku


Oferowane technologie druku:

Wydruki FDM

Wykorzystujemy technologię FFF/LPD/FDM (Fused Deposition Modeling), która cechuje się szerokim wyborem materiałów i kolorów do druku. Polega ona na osadzaniu półpłynnego, termoplastycznego materiału warstwa po warstwie na stole roboczym.

Technologia ta cechuje się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Wydruki są wytrzymałe i odporne na promieniowanie UV. W przypadku skomplikowanej geometrii wymagane jest generowanie podpór. Jest to jedna z nielicznych technologii, w których można szybko i bezproblemowo manipulować procentową gęstością wypełnienia modelu redukując jego wagę i koszt.

Używamy tylko profesjonalnych, jedno i dwugłowicowych maszyn pozwalających na druk w dwóch kolorach jednocześnie oraz z rozpuszczalnych materiałów podporowych. Dodatkowo na życzenie klienta oferujemy szczegółową obróbkę wydruku (wygładzanie, klejenie, malowanie).Wydruki SLS

Jako alternatywę możemy zaproponować wydruki w technologii proszkowej. Zasada działania polega na laserowym spiekaniu poliamidowego tworzywa proszkowego zapełniając całe pole robocze komory warstwa po warstwie. Spieczony w ten sposób model nie wymaga nigdy dodatkowych podpór a jego gęstość wypełnienia zawsze jest największa.

Dedykowana jest do najbardziej skomplikowanych elementów, w których tolerancja wymiarowa musi spełniać rygorystyczne standardy, do skomplikowanych ażurowych modeli, które wymagałyby znaczącej ilości podpór trudnych do usunięcia oraz części mechanicznych wymagających dużej wytrzymałości. Wydruki w tej technologii można z powodzeniem i bez obaw stosować nie tylko jako prototypy ale również części funkcyjne. Ogranicza ją jedynie ilość dostępnych materiałów oraz relatywnie większe koszty w stosunku do pozostałych technologii. Materiał poliamidowy (popularnie zwany nylonem) ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle oraz życiu codziennym, można go koloryzować barwnikami tekstylnymi.Wydruki SLA

Jest to pierwsza technologia druku 3D. Wydruki wytwarzane są z płynnej żywicy, która zostaje utwardzana pod wpływem światła lasera o bardzo wysokiej precyzji oraz niewielkiej plamce. Wydruk wynurza się z kuwety wypełnionej specjalną żywicą i po zakończeniu drukowania musi zostać poddany kąpieli wypłukującej resztki nieutwardzonej żywicy oraz dodatkowemu naświetlaniu pod specjalnymi lampami.

Technologia dedykowana do wszelkiego rodzaju modeli zawierających dużą ilość małych detali, które muszą zostać dobrze odwzorowane. Jakość wykończenia powierzchni jest porównywalna z produktami z wtrysku. Warstwy są na tyle małe, że są niezauważalne na pierwszy rzut oka. Doskonale sprawdzi się przy małych i szczegółowych modelach takich jak figurki czy biżuteria. Wydruki z tej technologii można z powodzeniem stosować do wykonania form odlewniczych np. metodą wosku traconego. Wydruki mają doskonałą jakość bez potrzeby dodatkowego wygładzania jednak są czasochłonne i wrażliwe na promieniowanie UV.Wydruki SLM

Na zaawansowane potrzeby naszych klientów uruchomiliśmy usługę bezpośredniego drukowania w proszkach metali – w tym także szlachetnych na specjalne zamówienie.

Zasada działania tej technologii jest bardzo zbliżona do SLS z tą różnicą, że drukowane modele wymagają zastosowania dodatkowych podpór, które są kanałami odprowadzającymi ciepło w trakcie druku. Sproszkowany metal zostaje przetopiony laserem o niezwykłej precyzji tworząc nawet najbardziej skomplikowane modele jubilerskie, dentystyczne czy przemysłowe. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu otrzymania finalnego modelu z danego metalu niż w przypadku alternatywnej technologii SLA. Tabelę dostępnych materiałów dla każdej technologii wraz z ich danymi technicznymi można znaleźć w zakładce materiały.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń lub napisz a z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!